Секрет виховання дитини переможця: ще раз про головне

Спочатку жартівливий тест із психології. Чи знайома Вам казка Олексія Толстого «Золотий ключик»? Якщо Ви відповіли «ні», то Ви не існуєте. Добре, якщо казка «Золотий ключик» Вам знайома, то чому Ви досі не витягли з неї головну мораль? “А яка головна мораль?” – спитайте Ви.

А головна мораль зводиться до відповіді на питання про те, як виховати у своїй дитині переможця, не маючи на те жодних матеріальних засобів. Мало хто з нас може похвалитися тим, що біля його колиски стояла дюжина добрих фей із цінними подарунками напоготові. Хто тут Періс Хілтон? Підійміть руки. Та кому взагалі потрібна Періс Хілтон! Інша справа дерев’яний хлопчик Буратіно – з ним цікавіше, чи не так? А тому, як він вийшов переможцем із заздалегідь програшної історії, можемо повчитися всі ми.

Казка «Золотий Ключик» – це роман виховання дитини, хай і дерев’яної. Був такий жанр у західноєвропейській літературі. І мав він у читача величезний успіх саме тому, що містив докладно розписані інструкції виживання у світі, не зовсім дружелюбно налаштованому до людини.

Покрокова інструкція від папи Карло про те, як треба виховувати своїх чад, містить лише два пункти – тато Карло був лише теслярем, а не чиновником міністерства освіти. Зате які це два пункти!