Ізюм: велика користь маленької ягоди

Створення родзинок із винограду дозволяє буквально законсервувати всі вітаміни та мікроелементи цієї ягоди. При цьому цінних речовин у родзинках у 10 разів більше, ніж у свіжому винограді.

Ізюм для здоров’я

Кориса родзинок для здоров’я неоціненна – ця маленька ягода містить вітамін А, В1, В2, В5 і В6, С, залізо, бір, магній, кальцій, калій, хлор, фосфор. В родзинках 79,5-87,5% цукру, 2,1-2,9% азотистих речовин, 0,7-2,3% винної та олеанолової кислот, 1,3% клітковини, 16-22% вологи. Напевно, немає жодного органу та системи людського організму, на який ізюм не може мати благотворного впливу. Цей сухофрукт можна використовувати як засіб проти залізодефіцитної анемії, при порушеннях травлення, при хворобах серця та нирок, органів дихання, при випаданні волосся, поганий зір, шкірні захворювання, еректильну дисфункцію.

Залізо. Ізюм допоможе у профілактиці та лікуванні анемії. Його часто радять вагітним жінкам із низьким гемоглобіном як природний спосіб підняти рівень заліза в крові. Особливо корисний родзинки в поєднанні з курагою. Ізюм – прекрасне джерело цієї мінеральної речовини.  Мами, які годують грудьми своїх малюків, можуть посилити приплив молока та покращити лактацію, включивши у своє меню страви із вмістом родзинок.

Калій і магнійкорисні для серцево-судинної системи. Вживання ізюму зміцнює міокард, покращує провідність імпульсів та налагоджує скорочувальну роботу серця. А також родзинки значно зменшують набряки і знижують артеріальний тиск.
Бор. У зморщених ягодах міститься мікроелемент бор, без якого неможливе нормальне засвоєння кальцію – основного будівельного елемента кісток. >

Вітаміни групи В зміцнюють нервову систему, покращують сон.  Таким чином, ізюм можна застосовувати як заспокійливий засіб, що знімає напругу та втому.