Лікувальні властивості сміху

Лікувальні властивості сміху вивчає спеціальна наука – гелотерапія. Всім відома приказка «сміх продовжує життя» і кожен із нас із цим твердженням напевно погодиться. Що ж, таки, криється за таким звичним фізіологічним явищем, як сміх?

Вчені стверджують, що сміх не тільки виникає як прояв позитивних емоцій, а й сам по собі може спричинити гарний настрій та позитивне ставлення до дійсності. Тому гелотерапевти рекомендують сміятися з приводом і без приводу.

Виявляється, що сміх викликає вироблення гормону задоволення ендорфіну в деяких структурах головного мозку. Це дозволяє людині легше переносити душевний та фізичний біль – ендорфін підвищує поріг больової чутливості.

У процесі сміху зазвичай задіяно близько 80 м’язів. Тому, можна сказати, що сміх – це певна гімнастика для тіла. Робота мімічних м’язів покращує кровообіг головного мозку, а участь у сміхі м’язів черевної порожнини активно масажує внутрішні органи та покращує травлення (посилюється секреція травних залоз та перестальтика).

Під час сміху людина інакше дихає: вдих продовжується, а видих вкорочується, виникають великі перепади тиску всередині плевральної порожнини. Це сприяє значному покращенню (прискоренню) газообміну в легенях, а отже, і профілактиці захворювань легень та бронхів. А також тренує судини.

Стрес, криті та пригнічені емоції можуть викликати появу хронічних хвороб. Сміх покращує настрій, допомагає боротися з депресією, допомагає виражати емоції найшкідливішим способом. Тому твердження «сміх продовжує життя» цілком правдиве.

У сміхотерапії існує три напрямки: медична клоунада, класична сміхотерапія та йога сміху. У нашій країні методики сміхотерапії практикуються досить рідко.

Класична терапія організовує сеанси групової сміхотерапії з переглядом кінокомедій, обговоренням кумедних історій та анекдотів. Медична клоунада допомагає переважно пацієнтам дитячих лікарень зберігати бадьорий позитивний настрій. А йога сміху вчить правильно ставитися до життя та нешкідливо для здоров’я висловлювати свої емоції.

Особливість лікування сміхом полягає в тому, що воно не обмежує нас у кількості та способах прийому «ліків». І, звісно, ​​не має протипоказань.